Firma Alpmel Konstrukcje stalowe zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji dotyczących budowy stacji bazowych telefonii komórkowej. Zajmuje się budową wszelkiego typu stacji bazowych,  począwszy od zlokalizowanych na dachach istniejących obiektów poprzez stacje bazowe wieżowe – obejmujące budowę masztów stalowych i betonowych skończywszy na stacjach zlokalizowanych wewnątrz budynków, centrów handlowych itp.

 Proponujemy Państwu zakres prac obejmujący:

  • prowadzenie spraw formalnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę
  • opracowanie projektów budowlanych i wykonawczych
  • prowadzenie prac budowlano-montażowych oraz instalacyjnych
  • montaż wyposażenia technologicznego
  • uzyskanie pozwolenia na użytkowanie

Firma Alpmel konstrukcje stalowe projektuje, produkuje i buduje między innymi:

Maszty stalowe

Maszty stalowe w porównaniu z wieżami stalowymi wymagają dużo mniejszej powierzchni zabudowy. Jest to ich główną zaletą i dlatego też często lokalizuje się je na terenach zabudowanych. Biorąc pod uwagę koszty, łatwiejszy montaż, maszty stalowe okazują się bardziej konkurencyjnym rozwiązaniem niż wieże stalowe.

Wieże stalowe

Wieże stalowe (wieże kratowe) charakteryzują się dużą możliwością adaptacji i ewentualnej rozbudowy dla różnego typu instalacji telekomunikacyjnych. Konstrukcja przestrzenna wież kratowych  umożliwia budowanie w miejscach o dużych obciążeniach środowiskowych typu wiatr, lód. Wieże kratowe dzięki dostępowi do wszystkich elementów konstrukcji są łatwe pod kątem przeglądów i bieżącej obsługi.